Филипче во живо со нови мерки: Задолжителна вакцинација и нови правила за ПЦР тестирање

Министерот за здравство предложи задолжителна вакцинација за сите здравствени работници. Ова се новите предлог мерки кои Комисијата за заштита од заразни болести ќе и ги предложи на Владата. Ќе има измени и за оние кои не се вакцинирани а сакаат да одат на работа и да ги користат услугите од јавните институции
Следете ја прес конференцијата во живо

17.11.2021 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега