Филипче: По пет децении го реновираме специјалистичко-консултативниот оддел на Институт за трансфузиска медицина

После пет децении целосно го реновираме објектот на специјалистичко-консултативниот оддел на Институт за трансфузиска медицина, објави денеска на својот ФБ профил министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочува дека здравствената заштита ја подигнале на повисоко ниво.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.08.2020 - 10:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега