Филипче кажа кога планира да се вакцинира против коронавирусот

Во одговор на новинарско прашање министерот за здравство Венко Филипче рече дека засега нема да се вакцинира.

Не би сакал да зимам место на некој што наима многу поголем ризик од мене да заболи, а тоа се здравствените работници кои имаат директен контакт и работат со ковид пациенти, матичните лекари и вработените во лабароториите. Нека поминат овие ризични групи, јас ќе се вакцинирам понатаму сигурно.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.02.2021 - 15:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега