ЕПП и посакува среќа на ВМРО-ДПМНЕ на изборите: Борбата против корупцијата и владеењето на правото мора да продолжат

Европската народна партија преку твит на официјалниот Твитер канал им посака на ВМРО-ДПМНЕ среќа на изборите на 15 јули.

Имено Европската народна партија пишува дека борбата против корупцијата во нашата земја, независното судство, економските реформи и владеењето на правото мораат да продолжат.

-ЕПП посакува нашата партија членка
@VMRO_DPMNE
се најдобро за изборите на 15 јули. Борбата против корупцијата, за независно судство, економските реформи и владеењето на правото мора да продолжат. Слободни и фер избори се неопходни за да се донесе земјата на нејзиниот европски пат, стои во нивниот твит.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.07.2020 - 15:48

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега