ЕП Одбојка: Македонија ја совлада Данска

 

 

Во првиот натпревар од групата „Ц“ на Европското првенство во СЦ „Борис Трајковски“ македонската машка одбојкарска репрезентација ја победи Данска со 3:1 во сетови 22:25, 25:22, 25:18, 25:22.

Ова е голема и важна победа на Македонија која го прави првиот чекор кон европско осминафинале.

30.08.2023 - 22:42
Фото: 
Сител ТВ

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега