Експлозија во хемиска фабрика во Словенија, има неколку повредени

Утрово одекна експлозија во хемиската фабрика Меламин во Словенија, при што 10 лица се повредени.

Словенечката полиција добила пријава за експлозијата околу 08.35 часот, а засега не е познато што гори, па полицијата ги повика жителите да ги затворат прозорците и да не се приближуваат до местото на пожарот.

– Ги советуваме сите жители во околината да ги затворат прозорците и да не се движат на отворено за време на интервенцијата. Исто така, не треба да се приближуваат до местото на настанот – изјавија од полицијата.

12.05.2022 - 09:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега