Еди Рама: Србија треба да се прими во ЕУ наместо да се остави под руско влијание

Албанскиот премиер Еди Рама кажа дека „Отворен Балкан“ ќе ѝ помогне на Србија да се „ослободи“ од Русија.

Рама смета дека Србија треба да биде примена во Европската унија (ЕУ), а не да остане под влијание на Москва.

„Русија има големо влијание во Србија. Сметам дека треба да ја земеме со нас и да не ја пуштиме по друг пат. Отворен Балкан ќе помогне во тоа“, кажа Рама.

05.07.2022 - 11:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега