Државниот секретар Азири: Милошоски заслужи повеќе – ќе им ги кршиме рацете и нозете

Државниот секретар за култура Валмир Азири тврди дека пратеникот Антонио Милошоски заслужил многу повеќе, по инцидентот во Собранието во кој Арбр Адеми фрлаше со тврди предмети кон пратениците на ВМРО-ДПМНЕ.

-Арбер, анти-албанец како Антонио Милошоски заслужува многу повеќе. Заврши времето на сеачите на магла. Новата генерација на Албанци ќе ги крши рацете и нозете на сите оние кои се обидат да понижуваат Албанци, вели Азири преку социјалната мрежа Фејсбук.

 

27.06.2022 - 22:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега