Драматичен крај во Загреб, Вардарци се пласираа во финалето од СЕХА

Ракометарите на Вардар 1961 ќе играа во големото финале од СЕХА лигата откако славеа победа над Загреб по изведувањето на пеналите. Регуларните 60 минути завршија 26:26.

Вардарци имаа проблем во првото полувреме по кое Хрватите водеа со 16:13.

Будењето се случи во завршните шест минути (црвено црните беа во негатива од четири гола) Чупиќ и Јотиќ погодија за израмнување.

Во финалето ќе Вардар 1961 ќе игра против Веспрем кој денеска славеше над Мешков Брест.

 
 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.09.2020 - 22:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега