Доктор на науки бил во врска со познатата актерка: Овој човек е татко на Теа Таировиќ

Пејачката Теа Таировиќ во последно време е секој ден во медиумите, а често објавува провокативни фотографии и на социјалните мрежи.

Сега на својот Инстаграм откри дека неодамна уживала во забавата со нејзиниот татко Зоран Таировиќ, а фотографиите ги споделила со своите следбеници.

Теа насмеана позирала во прегратките на нејзиниот татко, а потоа снимила како тој се забавува.

„Тато и ќерка“, напиша таа.

Инаку, нејзиниот татко е академски сликар. Се занимавал и со компонирање и режија, а има и докторат на науки. Во една прилика медиумите ја посетија јавноста дека Зоран некогаш бил во врска со актерката Весна Чипчиќ.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Tea Tairović (@tea_tairovic)

17.08.2022 - 16:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега