Доаѓа „пекол“: Овие два дена во неделата ќе бидат најтопли

По лошото време во последните денови повторно доаѓа период на стабилизирање.

Од среда следува период на сончево и топло време со пораст на температурите на воздухот.

Особено топло со температури кои насекаде ќе бидат над 30 степени и над просекот за овој период од годината ќе биде во четврток и петок.

15.08.2022 - 21:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега