Дневен хороскоп: Биковите да поминат време со семејството

ОВЕН
Промени во расположението. Во еден момент сте полни со енергија, во следниот само ви се дреме. Ветивте некому помош и оваа личност ќе ја очекува од вас. Како ќе го вклопите партнерот во сето ова е друга приказна.

БИК
Во текот на денот ќе бидете во добро расположение. Можете да поминете време со семејството, но бидете свесни дека денот е совршен за анимирање и освојување некого. Излезете од дома, прошетајте со пријателите, бидете во друштво на интересни луѓе.

БЛИЗНАЦИ
Денес би сакале денот да го поминете дома, релаксирајќи се во пријатна атмосфера со семејството, но поканети сте на дружење или прослава. Можеби нема да поминете толку лошо, не се обесхрабрувајте веднаш.

РАК
Не успеавте да ги остварите плановите што ги посакувавте и ќе бидете во променливо расположение. Секоја ситница ќе ви пречи и можете да бидете саркастични кон луѓето со кои доаѓате во контакт. Може да ја влошите комуникацијата со саканата личност.

ЛАВ
Денес имате важен договор и навистина се грижите да оставите добар впечаток. Склони сте на прекумерно трошење и може сериозно да го оштетите вашиот буџет. Ако сте поканиле пријатели во вашиот дом, не претерувајте, тие ве сакаат и кога не ги трошите сите пари на нив.

ДЕВИЦА
Партнерот се однесува чудно, се сомневате што се случува во неговата глава и почнувате да вриете внатре. Семејството ви ги остава најтешките работи или се обидуваат да избегаат и да ви остават сè што треба да се направи на вас… така што не е баш баснословна недела.

ВАГА
Или ќе лежите цел ден, или ќе се трудите да бидете далеку од дома со пријателите или партнерот. Кога конечно ќе одлучите дека е време да направите нешто од домашната задача, ќе сфатите дека немате ниту волја ниту желба за тоа.

СКОРПИЈА
Емоционалните дилеми се приоритет на Скорпиите. Некоја неодлучност или неодреденост со саканата личност или со сочувство ве прави нервозни и несигурни. Не кажувајте и не правете нешто за што подоцна ќе зажалите.

СТРЕЛЕЦ
Излегува дека сте ветиле на сто страни дека ќе дојдете или ќе направите нешто. Па, само вие знаете како ќе се справите со овој хаос сега. Малку е веројатно дека ќе се сретнете или ќе имате задоволителна комуникација со партнерот.

ЈАРЕЦ
Вие како и секогаш почитувавте се што сте договориле со другите …. Па да, вие другите – очигледно не можете да се потпрете на нив, па сигурно е дека ќе бидете нервозни добар дел од денот бидејќи според некои прашања и ситуации доцнат.

ВОДОЛИЈА
Ниту во недела не можете да бидете мирни, но морате да скитате, пазарите, каде било – како парите да ве „боцкаат“ во џеб. Сепак внимавајте да не го потрошите и последниот денар.

РИБА
Ќе дозволите вашата сакана денес да одлучи каде, кога и на која страна. Ќе се препуштите и ќе се обидете да го одморите мозокот. Нема да биде се толку баснословно, бидејќи нема да се согласувате со некои одлуки на партнерот. Но, вие ќе молчите.

12.06.2022 - 10:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега