ДИК: Силјановска Давкова има 238 726 гласови на 69,28% обработени податоци


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 69,28% обработени податоци освоила 238726 гласа, објави ДИК.


Според податоците од ДИК, Стево Пендаровски освоил 116948 гласа.


Бујар Османи има 90642, Арбен Таравари 65503, Максим Димитриевски 51257, Билјана Ванковска 27735, Стевчо Јакимовски 5474 гласа. 

24.04.2024 - 21:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега