ДИК: Обработени 77,32% од гласовите – Силјановска Давкова 272.729 , Пендаровски – 133.184


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 77,32% обработени податоци освоила 272729 гласа, објави ДИК.

Според податоците од ДИК, Стево Пендаровски освоил 133184 гласа.

Бујар Османи има 99210, Арбен Таравари 70544, Максим Димитриевски 58180, Билјана Ванковска 30360, Стевчо Јакимовски 5503 гласа. 

24.04.2024 - 22:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега