Четврта среќа: Бразилецот Роналдо се ожени со вистинска убавица

Роналдо Луис Назарио да Лима, кој долго важеше за најдобар светски фудбалер се ожени. Ова е негов четврти брак.

Легендата веќе беше во брак со Милене Домингеш, Даниеле Чикарели и Марија Беатриз Антони.

Сега стапи во брак со манекенката Селина.

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by C E L i N A (@celinalocks)

25.09.2023 - 23:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега