Цеца стана баба по трет пат, се породи снаата Богданка


Светлана Ражнатовиќ - Цеца стана баба по трет пат, се породи снаата Богданка.

Сопругата на Вељко Ражнатовиќ, Богдана Ражнатовиќ вчера се породи и на свет донесе син на кој му го дадоа името Исаија.


Се породила со царски рез во приватна клиника, а породувањето поминало без проблеми.

Гордата баба Цеца Ражнатовиќ ја објави првата слика од бебето.

Имено, таа напладне објави слика од нејзиниот син Вељко како го држи третиот наследник во раце за прв пат, објави Србијаданас.

Вељко Ражнатовиќ се огласи на својот Инстаграм профил и и ја соопшти радосната вест на јавноста.

– Слава на Бога! Се роди мојот трет син Исаија – напиша накратко Вељко, кој претходно објави фотографија од породилиштето.

15.05.2024 - 10:58

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега