Царовска за нејзината фотографија за билборд: Маж ми вика дека сум Франкештајн, а другарките дека сум тетка

Вицепремиерката задолжена за економски прашања, Мила Царовска објави заедничко видео со министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски каде тие меѓусебно си поставуваат прашања и одговори. 

На видеото тие одговараат на поважни прашања како на што се гордеат најмногу што направиле во последните три години, како и каде ја гледаат државата во 2024 година, но и на позабавни како на која песна стануваат во кафана и кој ја избрал фотографијата за билбордот на Царовска.

Таа за фотографијата вели дека нејзиниот маж вели дека изгледа како Франкештајн, а другарките и велат дека била како тетка.

Останатите прашања и одговори видете ги во видеото:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.07.2020 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега