Битолчанец заврши во болница: Двајца млади сограѓани го удирале со тврд предмет

СВР Битола поднесе кривична пријава против Х.Г.(21) и С.Б.(21), двајцата од Битола, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка телесна повреда“.

На 07.05.2024 во Битола, пријавените со тврд предмет го нападнале В.Т.(41) од Битола и му нанеле повреда.

22.05.2024 - 19:03

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега