Битолчанец пронашол бомба од ЈНА во својот двор

С.И.(56) од Битола вчера пријавил во СВР Битола, дека при чистење во дворното место од неговата куќа, пронашол рачна бомба M 75 од JНА.

Од страна на пиротехничар, истата била безбедно подигната.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.07.2020 - 11:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега