Без вода дел од корисниците на бул. Јане Сандански и во Ѓорче Петров

Од ЈП Водовод и канализација – Скопје информираат дека  денеска со прекинато водоснабдување ќе бидат дел од корисниците на на Бул.Јане Сандански зграда број 27 и 29.

Прекинатото водоснабдување е поради дефект во шахт вентил ф 2“ на Бул. Јане Сандански 27/1.

Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:50 часот до завршување на дефектот.

Поради уличе дефект ф5/4“ на улица Ѓорче Петров 147, со прекинато водоснабдување ќе бидат и корисниците на улицата Ѓорче Петров,Јурија,Сремски Фронт и дел од Борис Серафом. Водоснабдувањето ќе биде прекинато од 09:10 часот до завршување на дефектот. 

 

28.02.2023 - 09:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега