Бектеши: Ова ќе биде година на економски бум, најверојатно

Економски бум оваа година најавува Министерот за економија Крешник Бектеши.
„Министерот Бесими има предвидено рекорден износ на капитални инвестиции 14% од буџетот. Ова ќе биде година на економски бум ако завршат енергетската и економската криза“ – изјави Бектеши.

21.01.2022 - 13:01

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега