Бектеши: Ќе ги замрзнеме цените на тестенините и млечните поизводи

Поркај замрзнувањето на цената на лебот од 33 денари, Владата ќе ја прошири листата на производи со која ќе ги оганичи производителите да ги зголемуваат цените.

Тоа ќе се случи следната недела на цените на тестенините и млечните производи, откри Крешник Бектеши, во гостувањето во вечерните вести на Сител ТВ.

03.03.2023 - 19:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега