Бејл ни на тренинг не го играат, дреме како здрвен (ВИДЕО)

Герет Бејл беше еден од најголемите ѕвезди на светскиот фудбал кога пристигна во Реал Мадрид од тимот на Тотенхем. Во првите неколку сезони Велшанецот беше на нивото на својот статус, но во последните две сезони таа слика се промени.

Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан најави дека воопшто нема да смета на услугите на Бејл, но тој остана во клубот. Играчот буквално дреме на клупата за резерви во последните неколку месеци, но според договорот кој го има, заработува 400.000 евра неделно.

Дека на Бејл воопшто не му е гајле за фудбалот и Реал Мадрид се потврдува и од последните снимки од тренингот на Реал. Бејл едноставно стои на страна како здрвен додека останатите играчи тренинраат. Актуелниот договор на Бејл со Реал е до јуни 2022 година.

Неделно добива плата од 400.000 евра, а не прави буквално ништо

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

05.08.2020 - 20:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега