Автомобил удри малолетник во Скопје, тешко повреден однесен во болница

 

Тешко повреден малолетник кога во него удрил автомобил на улицата Гвадалахара во Скопје.

Според информациите, несреќата се случила на 7 мај, а возилото го управувал Д. К. (24) од Скопје.

Во несреќата тешки телесни повреди добил пешакот, констатирани во комплексот клиники „Мајка Тереза“. Извршен бил увид од екипа на СВР Скопје.

09.06.2023 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега