Авионска несреќа во Бугарија: Пилотот морал да се катапултира

Несреќа со авион на полигонот во Безмер во Бугарија. Пилотот морал да се катапултира, дознава bTV.

Инцидентот се случил околу 14 часот и 30 минути, а ловец-бомбардер изгубил контрола и паднал. Пилотот се катапултирал, но падобранот не се отворил.

Тој е хоспитализиран. Пилотот е Бугарин, а авионот Су-25.

28.09.2022 - 14:54

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега