Асен Василев е кандидат за бугарски премиер

 

Поранешниот вицепремиер и министер за финансии, Асен Василев ќе биде кандидат за премиер на Бугарија од „Продолжуваме со промените“, објави бугарски „24 часа“.

Новиот кандидат за премиер треба денеска официјално да биде соопштено од Кирил Петков.

„Василев треба да дојде на премиерското место, додека Петков ќе стане вицепремиер и министер за финансии“, објави бугарски „24 часа“.

01.07.2022 - 11:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега