„Апокалипса“ во Скопје - поплавени улици, скршени дрвја (ВИДЕО)

 

Силно невреме со град и дожд го зафати Скопје, при што беше отежнато движењето низ централното градско подрачје.

Од силното невреме има скршени покриви, а дел од улиците буквално се поплавени поради силниот дожд.

УХМР најави дека нестабилното време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе се задржи до петок, особено во попладенвните часови. Локално ќе има поинтензивни процеси во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време, силен ветер и услови за појава на град.

30.08.2022 - 17:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега