Апасиев: Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај, таман, колку на Мила Царовска шалчето

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците пред два дена.

Image may contain: one or more people and people sitting

Во врска со ова се огласи и пратеникот од Левица, Димитар Апасиев, кој кажа дека вкупните месечни примања на неговите родители се колку еден шал на министерката.

-Татко ми зема 200 € пензија, а мајка ми 100 € стечај. Таман, колку на Мила Царовска ШАЛЧЕТО, напиша на својот Фб профил пратеникот Димитар Апасиев.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.01.2021 - 12:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега