Апасиев: Јовев е разрешен затоа што е Македонец, да беше по Рамковен, никој немаше да го пипа

Во врска со разрешувањето на д-р Јовев од функцијата директор на Кардиохирургија, коментар даде и лидерот на Левица, Димитар Апасиев преку социјалната мрежа ФБ.

„Ај да бидеме реални. Доктор Јовев е разрешен и затоа што е Македонец. Да беше по Рамковен, никој немаше да го пипа“, напиша Апасиев на ФБ.

07.06.2023 - 18:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега