Апасиев: Број на деца без компјутер колку бројот на долари за ќерката на Димитров

По информацијата на МОН дека бројот на деца во Македонија без ИТ-уред за следење на онлајн настава е 40.000, пратеникот Димитар Апасиев, напиша дека тоа е истиот број со оној на вкупните долари кои како стипендија за студирање во странство ги добила ќерката на актуелниот вицепремиер за евроинтеграции, Никола Димитров.

„Бројот на ДЕЧИЊА без компјутер (40.000) е ист со бројот на ДОЛАРИ (40.000 $) кои оваа држава ги исплати на ќерката на министерот Димитров за да студира у Холандија. Толку е постот.“, напиша лидерот на Левица на Фејсбук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.09.2020 - 10:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега