Андреа за влакно останала без финале на Евровизија (ВИДЕО)

Македонската претставничка Андреа Коевска, за жал не настапи во финалето на Евровизија, а по објавувањето на официјалната листа на сајтот на натпреварувањет може да се забележи дека таа завршила на 11. место.

Андреа имаше одличен и емотивен настап на големата сцена, но за жал не доби шанса да се натпреварува во финалето.

Во продолжение може да го погледнете нејзиниот настап во полуфиналето.

15.05.2022 - 14:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега