АМСМ: Нормализиран е сообраќајот на магистралниот пат Струмица - с.Ново село

Надлежните служби на АМСМ во писмено соопштение до медиумите информираат дека по случената сообраќајна несреќа, во 14.55 часот сообраќајот е нормализиран на магистралниот пат Струмица - с.Ново село.

„Во 14.55 часот сообраќајот е нормализиран  на магистален пат Струмица - с.Ново село , на делницата од Струмица кон с.Дабиле во близина на клучката кон с.Сачево“, се вели во нивното соопштение.

06.08.2022 - 15:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега