Албанија ќе му дава струја на Косово за да избегнат рестрикции

Косовските власти се соочија со сериозни проблеми во снабдувањето со електрична енергија, но сепак Албанија реши да му помогне на својот сосед.

Министерството за економија на Албанија соопшти дека договориле испорака на струја за да им помогнат на граѓаните на Косово.

Косовското министерство најави соработка и со други земји за да се избегне енергетската криза со која се соочува државата.

15.08.2022 - 23:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега