Ајкула плива во плитките води во Грција (ВИДЕО)

Несекојдневна сцена ни доаѓа од соседството, односно од познатото летувалиште во Грција. Во плитките води во Заливот Коринт во Грција, пар снимил несекојдневна глетка - ајкула како плива. Снимката била објавена на Фејсбук, а како што се наведува, настанала во Порто Гермено.

Според наводите на корисниците на Фејсбук, станува збор за вид на ајкула која не е опасна за луѓе.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.04.2021 - 21:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега