528 прекршоци за неносење маска на лицето

Во текот на изминатото деноноќие  на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење  лична заштита на лицето, регистрирани се 528 прекршоци, информира Министерството за внатрешни работи.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

27.09.2020 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега