Зибери: Имав тешки симптоми, вирусот да не се занемарува

Пратеникот Арбен Зибери за ТВ21 откри дека имал силни симптоми од вирусот Ковид-19.

-Јас имав тешки симтпоми, и сакам да упатам еден апел до сите граѓани вирусот да не го занемаруваат, истакна Зибери.

Тој истакна да се почитуваат мерките како што се носење на маска, дистанцирање.

Зибери рече дека податоците кажуваат старите лица потешко го минуваат вирусот, и оние со проблеми со дишните органи.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 21:57

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега