Жител на Могила со прострелна рана однесен во болница

 

Жител на Могила со прострелна рана однесен во болница

„На 07.08.2020 во 21:30 часот С.Н.(61) од с.Могила му се јавил на З.К.(47) од истото село кој во тој момент  бил заедно со Д.А.(37) во возило  на пат кон  Прилеп, и  побарал од него бидејќи се повредил да дојде во неговиот дом и да го однесе на лекар во Битола“ велат од полиција.

Во Клиничката болница  Битола на лицето С.Н  од страна на лекар му биле констатирани тешки телесни повреди-  прострелна рана. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Битола.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.08.2020 - 13:43

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега