Жешка русокоса е „пресекси за ТикТок“ – погледнете зошто ѝ ги бришат снимките

Бујната манекенка Нејлин Ешли (31) од Мајами го обвини ТикТок за дискриминација поради нејзиното тело зашто ги брише снимките кои биле „премногу секси“.

Нејлин тврди дека платформата најпозната по снимки од корисници како играат и изведуваат разни скечеви ги тргнала нејзините слики, иако исти такви снимки на други жени се дозволени.

 
 
 
View this post on Instagram

Heart full of equity, im an asset 

A post shared by  (@neyleenashley) on Feb 19, 2020 at 8:48am PST

-Тажна сум поради тоа, вели русокосата која ја следат два милиони луѓе на Инстаграм.

Додаде дека бришењето на видеата било особено болно зашто во ТикТок нашла утеха во последните месеци.

-За време на карантинот се вљубив во ТикТок, вели таа.

Уверена е дека причината за сѐ е алгоритмот на ТикТок кој ја блокира поради бујните облини.

 
 
 
View this post on Instagram

If a kind gesture or a smile from a stranger can make someone’s day better, then I’m here for it.

A post shared by (@neyleenashley) on Aug 26, 2020 at 8:38am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

@fashionnovacurve fashionnovapartner

A post shared by  (@neyleenashley) on Jan 14, 2020 at 8:13am PST

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.10.2020 - 15:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега