Жените родени во три хороскопски знаци ќе бидат најдобри сопруги

Одбирањето на животниот партнер не е едноставно. Знаците од Зодијакот може многу да откријат за нечиј карактер.

Секој од хороскопските знаци има свои мани и доблести. Сепак постојат некои од нив кои котираат како најпосакувани животни партнери.

Рак

Кога еднаш ќе го оствоите Ракот, таа ќе ве сака безусловно и ќе биде подготвена и на крајот на светот да отиде со вас или поради вас. Нејзините чувства секогаш се интензивни. Таа е подготвена да направи сѐ за нејзиниот избраник да биде најсреќен човек на светот. Децата се нејзина светост и секогаш ќе биде биде тука за нив. А сѐ што очекува од партнерот е да биде искрен.

Лав

Лавицата е силна. Таа е жена која има неверојатна сила и способност, но и нејзе и е потребен некој на кого ќе може да се потпре. Таа бара еднаков на себе па нејзиниот избраник не може да биде само обичен човек. Таа и за своите деца се бори како лавица. Секогаш ќе биде внимателна.

Јарец

Силна и упорна која може да го освои секој маж. Тоа што многумина би ги скршило и натерало да се откажат за Јарецот е мотивација. Со неа секој ден партнерот секој ден станува сѐ подобар и подобар. Јарецот е таа која партнерот секогаш ја сака и покрај неа ќе стане човек вреден за внимание, стабилен, силен и одговорен.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.07.2020 - 22:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега