Жена прегазена во Штип- по несреќата со тешки повреди пренесена во болница

 

Жена прегазена во Штип, по што со тешки повреди била пренесена во болница.

„На 22.06.2020 во 11,30 часот било пријавено дека на влез на Клиничката болница Штип патничко моторно возило “Мерцедес Вито“ со велешки регистарски ознаки управувано од П.С.(56) од Берово удрило во пешак Л.Б.(72) од Штип.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила Л.Б. по што и била укажана лекарска помош во Клиничката болница Штип.“ велат од МВР.

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од СВР Штип. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.06.2020 - 10:31

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега