Ждрепка за ЛШ: Барселона против Баерн, Сити против ПСЖ, но ниту еден од нив не е во групата на смртта

Бобан Николов ќе игра против Интер и Реал Мадрид во Лигата на шампионите. Денеска во Истанбул беа извелечени групите од најелитното клубско натпреварување.

Доста интересни групи со по неколку силни тимови беа извелечени на ждребот. Манчестер Сити и ПСЖ ќе играат со Лајпциг и Клуб Бриж. Но најатрактивна група ќе биде групата Б, каде ќе се сретнат Атлетико Мадрид, Ливерпул, Порто и Милан. И Барселона ќе игра против гигант. Во ждребот им се паднаа Баерн Минхен, Бенфика и Динамо Киев.

Актуелниот шампион Челзи пак извлече релативно лесна група и ќе игра против Јувентус, Зенит и Малме.

Група А

1. Манчестер Сити

2. ПСЖ

3. Лајпциг

4. Клуб Брж

Група Б

1. Атлетико Мадрид

2. Ливерпул

3. Порто

4. Милан

Група Ц

1. Спортинг Лисабон

2. Борусија Дортмунд

3. Ајакс

4. Бешикташ

Група Д

1. Интер

2. Реал Мадрид

3. Шахтар

4. Шериф

Група Е

1. Баерн Минхен

2. Барселона

3. Бенфика

4. Динамо Киев

Група Ф

1. Виљареал

2. Манчестер јунајтед

3. Аталанта

4. Јанг Бојс

Група Г

1. Лил

2. Севиља

3. Салцбург

4. Волфсбург

Група Х

1. Челси

2. Јувентус

3. Зенит

4. Малме

 

26.08.2021 - 19:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа