Жан-Пјер: Русите кои бараат азил се добредојдени во САД

Во САД се добродојдени Русите кои бараат азил од „непопуларната“ војна на претседателот на Русија, Владимир Путин, изјави денеска портпаролката на Белата куќа, Карин Жан-Пјер.

„Ние веруваме дека без разлика на нивната националност, тие можат да поднесат барање за азил во САД“, рече таа.

Според неа, нивното барање ќе се разгледува од случај до случај.

27.09.2022 - 22:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега