Жална вест: Почина новинарот Венко Кричевски

 

По кратко и тешко боледување почина долгогодишниот новинар и уредник Венко Кричевски, роден 1957 година.
 
Најголем дел од кариерата помина во дневниот весник Вечер, а има работено и за повеќе други весници и списанија.
 
Погребот ќе биде извршен утре од 11 часот на градските гробишта Бутел во Скопје.
 
 
27.09.2022 - 21:15

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега