Земјотреси ги стресоа Србија, Албанија и Грција

Утрово се случија два земјотреси кај нашите соседи Србија, Грција и Албанија.

На 72 км од градот Елбасан е регистриран земјотрес со јачина од 3,3 степени според Рихтер.

Додека во Србија, на девет км од Чачак имало земјотрес со јачина од 2,8 степени по Рихтер.

Ниту во Грција не мируваше тлото, па на Крит имало земјотрес со јачина од 3,1 степен.

14.05.2022 - 10:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега