Земјотрес во соседството – почувствуван и во Македонија

Земјотрес со магнитуда од 3,7 е регистриран во Грција, а почувствуван и во Македонија.

Епицентарот бил на 18 км северозападно од Лариса и на 7 км југозападно од Тирнавос, во 11:57 по локално време.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.05.2021 - 14:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега