Земјотрес во Црна Гора: Потресот се почусвтвувал и во Дубровник

Земјотрес со јачина од 3,6 степени по Рихтер ја погоди Црна Гора околу 13 часот, наведува Секторот за сеизмологија на црногорскиот Завод за хидрометеорологија и сеизмологија.

Епицентарот на земјотресот бил 44 километри северно од Херцег Нови и седум километри југоисточно од Билеќа.

Земјотресот е лоциран на длабочина од 24 километри, а потресот се почусвтвувал и Дубровник, Мостар, Требиње.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.02.2021 - 14:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега