Земјотрес почувствуван во Македонија

Земјотрес со интензитет од 4,1 степен според Рихтер, бил регистриран денеска во Грција, во близина на осторовот Крф, на границата со Албанија.

Земјотресот бил почувствуван и во југозападните делови од Македонија, односно во околината на Охрид, Ресен и Битола.

Ова е нов во серијата на земјотреси во последно време во Грција.

14.06.2021 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега