Земјотрес ја погоди Црна Гора


Утрово земјотрес со јачина од 3,2 степени според Рихтеровата скала го погоди подрачјето на Никшиќ .

Епицентарот на земјотресот, кој се случи во 8 часот и 7 минути, е лоциран на длабочина од 12 километри.

Не е причинета материјална штета.

27.02.2024 - 12:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега