Земјотрес го стресе Маврово

Земјотрес со јачина од 2,9 степени по рихтер вечерва во 23 часот и 43 минути е регистриран на територија на Македонија.

 

Според ЕМСЦ, земјотресот е со епицентар кај Маврово, а на длабочина од 1 километар.

Дел од тамошните жители пишуваат дека земјотресот бил краток, но јак, проследен со звук.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

06.03.2021 - 23:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега