„Здрава сум, доктор немам, не пијам никакви лекови“ - Слободанка има 77. години и трча секој ден

Слободанка Јефтиќ од Јагодина има 77 години и трча секој ден, со години наназад. Нема матичен лекар, не пие лекови и сите тегоби ги лекува со трчање и здрава исхрана.

„Мој совет е луѓето да се движат. Штом легнеш, готов си“, вели Слободанка.

Иако многу внимава што јаде и внесува многу овошје, зеленчук, место слабо јаде, но сепак вели дека „без благо не може“.

Бабата Слободанка може да биде пример на многу помлади од неа. Погледнете го видеото со нејзините совети:

Ова е нејзиниот совет за долговечност:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

30.07.2020 - 21:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега